Vox i Som Valencians completen l’oferta electoral municipal de Xàtiva que arriba a 8 partits

0
721
Imatge del ple municipal de Xàtiva

En global es presentaran a les eleccions de Xàtiva quatre partits d’esquerres i quatre més de dretes

Un total de huit partits (4 de dretes i 4 d’esquerres) es presentaran a les eleccions municipals de Xàtiva del 26 de maig després de la confirmació del partit d’ultradreta Vox i de la formació blavera Som Valencians.

D’esta forma es confirmen dos blocs que es constitueixen a l’esquerra amb PSPV, Xàtiva Unida (nom electoral d’EUPV), Compromís i Per Xàtiva (escisió d’ex militants de Compromís); mentre que per la dreta a PP i Ciudadanos s’uneixen els ja mencionats Vox i Som Valencians).

Cal recordar que en l’única enquesta d’intenció de vot realitzada a Xàtiva, la realitzada per l’IES Josep de Ribera, es radiografiava una ampla majoria d’esquerres front a la dreta, i que comptant amb la concurrència de Vox perjudicava a la representació del sector conservador. Esta enquesta no va tindre en consideració les candidatures de Per Xàtiva ni de Som Valencians.

A continuació es pot consultar el llistat complet de les candidatures que es presenten a Xàtiva i els seus integrants:

Candidatura n. 1: Partido Popular (PP)
Titulars
1. MARIA JOSE PLA CASANOVA
2. MARCO ANTONIO SANCHIS FERNANDEZ
3. EDUARDO LLOPIS ARNERO
4. PILAR GARCIA MORELL
5. VICENTE BOLUDA GRAU
6. ANA DIEZ CLIMENT
7. ROSA MARIA JUAREZ ESTEBAN
8. DAVID OLTRA AYBAR
9. MARIA ALVADORA PEREZ POMER
10. ANDRES JOSE CARULL BLASCO
11. MARIA FABUEL RICHART
12. ANTONIO MARIN GARCIA
13. MARIA CALABUIG MATEU
14. VICENTE FRANCISCO ALBIÑANA SABATER
15. RAFAEL OLTRA MARTINEZ
16. JOAQUIN VICENTE GUEROLA MORALES
17. INMACULADA SIGNES GIMENO
18. OSCAR PALOP ALBERT
19. LIDIA BELLVIS JULIA
20. JORGE BAUSA MUÑOZ
21. JOSE IGNACIO FERRI SANCHO
Suplents
1. ROSA MARIA ESTEBAN MIEDES
2. ERNESTO TORRES GARCIA
3. JOSE DOMINGO PARDO

Candidatura núm. 2: Partido Socialista Obrero Español (PSOE)
Titulars
1. ROGER CERDA BOLUDA
2. MARIA CONSUELO ANGULO LUNA
3. JUAN IGNACIO REIG SANCHIS
4. RAQUEL CABALLERO PASTOR
5. PEDRO ALDAVERO LOPEZ
6. LENA BARAZA LORENTE
7. RICARDO MARTINEZ NAVARRO
8. MARIA REMEDIOS SINISTERRA CARIÑENA
9. JOSE VICENTE BENAVENT CERVERA
10. MARIOLA SANCHIS DEL VALLE
11. JOSE GIMENEZ RIVAS
12. CARLA PASTOR SANVICTORINO
13. JOSE ANTONIO CLIMENT CLIMENT
14. TERESA MARTI ESTORNELL
15. RAFAEL PENADES PLA
16. MARIA CRISTINA MOLINA RODENAAS
17. FRANCISCO CABRERIZO SOLER
18. MARIA LAURA FENOLLAR SANCHIS
19. RAFAEL FERNANDO FUSTER MEJIAS
20. PAULA SANTAMARIA MARTINEZ
21. RAFAEL LLORENS GOSALBEZ
Suplents
1. MARIA ISABEL INIESTA DE LA HOZ
2. RICARDO SORIANO NAVALON
3. ANA MARIA DIEGO VICEDO

Candidatura n. 3: Compromís per Xàtiva
Titulars
1. FERRAN MIGUET AZNAR
2. MARÍA ROCA VILA
3. JORDI GIMENO MARZAL
4. JOSEP MARIA SEBASTIÀ DOMENECH
5. MARÍA CASTELLÓ ANDRÉS
6. JOAN MARTÍNEZ BOTELLA
7. ISABEL SERRA MARCO
8. YVETTE VIDAL VAÑO
9. ELISEO OVIEDO MILLÁN
10. JOSEP MANEL GARCÍA COMPANY
11. MARIA REIS GALLEGO PERALES
12. MIGUEL ANGEL BONET MARCOS
13. JESUS XAVIER VIDAL TORRELLA
14. MARIA DOLORS GRAMAGE NAVARRO
15. RICARDO ARTIGAU HILARIO
16. JOAQUIN LUIS SANCHIS BACETE
17. MARIA TERESA ROCA SÁNCHEZ
18. DAVID GARCÍA MICÓ
19. JOSE MANUEL DELEGIDO MORANT
20. ANA MARÍA GRAU QUILES
21. JOAN JOSEP GARCÍA TEROL
Suplents
1. MARIA DOLORES CUBERO MORALES

Candidatura núm. 4: Plataforma Per Xàtiva (Per Xàtiva)
Titulars
1. MARIA EMPAR PENADES ESTRELA
2. RAFAEL SUÑER TORMO
3. MARIA NIEVES BATALLER SANCHIS
4. JOSE MANUEL CHAFER DESCALS
5. PABLO ALBERT BARBERA
6. LORENA CAYUELA BELLVER
7. RAFAEL PASTOR FUSTER
8. FRANCISCA GOZALBEZ SAHUQUILLO
9. PEDRO SERRA MERCE
10. AIDA ESTRADA COMPANY
11. RAUL VIDAL I HUERTA
12. AITANA ALFARO BATALLER
13. SERGIO ALVENTOSA ALCOCER
14. CECILIA GIL HERNANDIZ
15. JOSEP SALVADOR MOSCARDO BATALLER
16. ANGELA ALFARO BATALLER
17. JOSEP MANUEL VIDAL JUAN
18. FERNANDO HUERTA TORMO
19. MARIA VICTORIA CABRERIZO JIMENO
20. LLUIS BORONAT HIDALGO
21. CRISTINA SUÑER TORMO
Suplents
1. FERRAN FELIU REIG
2. ENRIQUE DIEGO VENTURA

Candidatura n. 5: Xàtiva Unida: Seguim endavant (EUPV)
Titulars
1. MIGUEL ANGEL LORENTE LÓPEZ
2. MARIA AMOR AMORÓS GIMÉNEZ
3. ALFRED BOLUDA PERUCHO
4. FRANCESCA CHAPI ALBERO
5. HECTOR CUENCA MARTÍNEZ
6. ESTRELLA JIMÉNEZ GARCÍA
7. ANDRÉS GARCÍA ALBERT
8. MIGUEL ALCOCEL MASET
9. MARIA DESAMPARADOS VERA CUCÓ
10. ÁNGELA LORENTE GUEROLA
11. CARLES SÁNCHEZ POVEDA
12. SUSANA GOMAR SUÁREZ
13. MANUEL CASTELLÓ MOLLA
14. MARISOL FELIPE GALLARDO
15. JOSE VICENTE MONTANER GARCÍA
16. SARA GOSALBES CHÁFER
17. ALEJANDRO HELLÍN VALLÉS
18. MARIA JOSÉ GAMBIN RIBERA
19. JESÚS FERRANDO GOZALBES
20. CARLOS SÁNCHEZ ALMOGUERA
21. XAVIER-MARIA PENYA-ROJA SANXIS
Suplents
1. TERESA DE JESÚS MARCO HERNÁNDEZ
2. JOSEP ALMIÑANA GARCÍA
3. MARIA ARRATE DE LA TORRE FERNÁNDEZ
4. DIEGO DENIA MEDRANO
5. MARIA LUISA GARCÍA BATALLER
6. JOSUÉ CAMPAYO PATIÑO
7. NIEVES AURA BARBERÁ
8. ANTONI PAU LÓPEZ MARTÍNEZ
9. MARIA CONCEPCIÓN DUET BEL
10. PEDRO ALIAGA PÉREZ

Candidatura núm. 6: CIUDADANOS (Cs)
Titulars
1. JUAN GINER COMPANY
2. MARÍA BELTRÁN FERRERO
3. JESUS JAVIER GARCÍA PAÑOS
4. JOAN SOLER SANCHIS
5. YOLANDA PÉREZ FERRI
6. CARLOS TORREGROSA MEDINA
7. MARIA ISABEL NAVAS SANTIAGO
8. RAFAEL ALEJANDRO LLÁCER CLIMENT
9. SYLVIA LLOBELL MUÑOZ
10. JOSE JUAN SANCHIS ALMIÑANA
11. ALFONSO FRANCÉS VILLAROYA
12. MARIA PILAR BARBERÁ CAMBRA
13. ANTONIO RAFAEL ESCUDERO ESCUDERO
14. EVA MARÍA BAENA GÓMEZ
15. ANTONIO ALCALÁ PIQUERAS
16. PABLO LLUCH CASTELLS
17. CRISTINA MARTÍN FUSTER
18. VICENTE BLASCO PASTOR
19. MARIA AMPARO NAVAS SANTIAGO
20. FRANCISCO DAVID MONTERO GORDILLO
21. JOSE JAVIER PERUCHO CALATAYUD
Suplents
1. MERCEDES MARÍA MONTAGUD PERIS
2. ROBERT SANCHIS CASANOVA

Candidatura n. 7: Som Valencians (SOMVAL)
Titulars
1. EMILIO MARTINEZ BONET
2. JOSE ANTONIO SOLER GARCIA
3. LAURA ALCARAZ GALLEGO
4. JAVIER MARTINEZ MONTELL
5. ROSARIO OSORIO QUINTANA
6. JOSE RAMON ALCARAZ GALLEGO
Suplentes
Sin candidatos

Candidatura n. 8: VOX
Titulars
1. JOSE RAMOS ROMERO
2. EUGENIO LAPAGESSI VELAZQUEZ
3. ROSA ISABEL GOMEZ PARDO
4. RAFAEL AMOROS MARTINEZ
5. SUSANA OLMO SALAZAR
6. JOAQUIN VICENTE CUELLAS COLLADO
7. ENRIQUE PERALES LOPEZ
8. IVAN FERRUS PASTOR
9. MARI CARMEN GARRIGOS SIMON
10. EVA MIRALLES CALABUIG
11. FRANCISCO JAVIER ARBIZU CASANOVA
12. JAVIER AMAT DE LEON ARCE
13. VICENTE ALBA CUENCA
14. VANESA MARTOS LIEBANA
15. NURIA MERCEDES MARTINEZ GOMEZ
16. JAIME GRAS PARDO
17. ANTONIO ORTEGA MARTINEZ
18. JOSE IGNACIO LLOPIS GIMENO
19. MARIA DEL PILAR BLANCH MALDONADO
20. TAMARA SOLIR CONTRERAS
21. MARIA DOLORES MUÑOZ SALAS
Suplents
1. JUAN FRANCISCO TERUEL ANAYA
2. MONTIEL GOMEZ RUIZ
3. RAFAEL VICENTE RODENES LLORET

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here